Moja lista blogów

środa, 23 lipca 2014

Niedzielne przemyślenia

Kochani  od rana zastanawiałam się o czym dzisiaj napisać. Po głowie krąży mi sporo tematów, którymi chce się z Wami podzielić, a które są dla mnie ważne, miłe, pouczające.
Ta piękna i jakże słoneczna niedziela sama dostarczyła mi wydarzenie, o którym wiedzieć musicie.
A więc dzisiaj zaliczyliśmy wydarzenie o wdzięcznej nazwie Bieg Po Serce Zbója Szczyrka. Ot miła sportowa impreza organizowana przez władze Szczyrku w pięknej, górskiej scenerii. I zapewne nie byłoby to dla mnie tak ważne gdyby nie cel, który tej imprezie przyświecał.
Blanka - 6.5 roku życia, pogodna, zdolna, piękna dziewczynka, diagnoza - rak mięsak złośliwy...
I tak naprawdę nie wymaga to żadnego komentarza. A już z pewnością ja dać go nie potrafię. 
Zadaje sobie tylko pytanie dlaczego
Dlaczego takie cierpienie spotyka małe, niewinne stworzenia, które mogłyby szaleć i rozsiewać wszędzie radość! Nie sztuczne uśmiechy, pozornie miłe minki NIE, najbardziej szczere bo dziecięce. Nie ma większej szczerości niż ta płynąca z serca dzieci.  Przykro mi i cholernie smutno, że rodzice muszą się mierzyć z takimi sytuacjami, a nie chce myśleć co czują, kiedy przegrywają... Wielki szacun dla nich za wole walki, za siłę, za odwagę. Chylę czoła!!!
Trzymam za Nich kciuki i proszę Najwyższego gdziekolwiek jest i kimkolwiek jest o wsparcie dla Blanki, dla Rodziców, dla Rodziny i bliskich.
Gdziekolwiek jesteś, bądź...

"Every child comes with the message that God is not yet discouraged of man."

" Każde dziecko przynosi ze sobą wiadomość, że Bóg się jeszcze nie zniechęcił."

(Robindranath Tagore)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz