Moja lista blogów

poniedziałek, 29 września 2014

7 tydzień

Nasze dzieciątko ma 7 tygodni!!!
Zaczyna przypominać już troszkę ludzką istotę :-) Nadal ma ogonek, który jest przedłużeniem kości ogonowej, ale z biegiem czasu będzie on zanikał. Widoczne są już naczynia krwionośne naszego dzidziusia. Powoli zaczyna formować się jego twarzyczka :-) Po obu stronach głowy pojawiły się ciemne plamki, z których wykształcą się piękne oczka. Są też dwie dziurki, zaczątki noska. U dzidziusia pojawiła się trzustka oraz wyrostek robaczkowy. Rozwijają się półkule mózgowe. Zaczyna rosnąć pierwotna część rdzenia kręgowego - cewa nerwowa. Serce dzidziusia bije z szybkością 140-160 uderzeń na minutę!
Niesamowicie piękne uczucie wiedzieć, że ono jest we mnie, że rośnie, rozwija się. Mamy przeogromne szczęście mogąc tego doświadczyć.
A nas ogarnęło planowanie. Jak poinformujemy rodziny i naszego panicza. Co jeszcze musimy zrobić, wyremontować, kupić. Myślę, że to takie typowe rozterki dla wszystkich przyszłych rodziców. Póki co temat omijam w pracy...na to jeszcze gotowa nie jestem. Potrzebuję więcej siły i odwagi.
Jutro pierwsza wizyta u lekarza, już nie mogę się doczekać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz