Moja lista blogów

wtorek, 30 czerwca 2015

Co czytamy

Dzisiaj troszkę o przeczytanych ostatnio książkach. Czytać lubimy, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby pasją czytania zarazić również nasze dzieci. Chcielibyśmy, aby co wieczór, kiedy już nasza panienka zaśnie snem głębokim siadamy z naszym paniczem i czytamy...W praktyce nie zawsze jest to niestety możliwe, ale wciąż wierze, że nam się uda. W wieczory kiedy nam się jednak udaje :-) wygląda to tak, że każde z nas czyta po dwie strony. Taki układ nam odpowiada, spędzamy razem czas, nasz panicz ćwiczy sprawne czytanie, a książki które wybieramy nie nudzą nikogo z naszej trójki.

Teraz jesteśmy na etapie książek Andrzeja Maleszka z serii "Magiczne drzewo". Cały cykl książek rozpoczyna "Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło". Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi gigantyczna burza. Nawałnica powala na ziemię magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa - główni bohaterowie Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia każde wypowiedziane życzenie. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada o czym szybko przekonuje się grupka dzieciaków. Ich przygody z wypowiedzianymi życzeniami przedstawiają książki : Czerwone krzesło, Tajemnica mostu, Olbrzym,Pojedynek, Gra.  My jesteśmy przy Olbrzymie i muszę przyznać, że każdego wieczoru z ciekawością śledzimy kolejne pomysły dzieci. Do tego wszystkiego autor w swoich książkach stosuje proste słownictwo, niejednokrotnie bardzo zabawne, nasz panicz śmieje się w głos podczas czytania :-)

Magiczne Drzewo - OLBRZYM
W kolejce do czytania na czas wakacji jest seria książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Seria składa się z około 22 książek ( dokładnie nie wiem ). Jest świetną propozycją dla dzieci zaczynających czytać ponieważ tekst składa się z dość dużych liter, co zdecydowanie ułatwia samodzielne czytanie dziecka. 
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby oraz jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne rozwiązując w nim przeróżne zagadki z życia codziennego.

"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"Tyle jeżeli chodzi o naszego panicza. Moje przeczytane w ostatnim czasie pozycje książkowe następnym razem, bo panienka przebudza się ze swojej popołudniowej drzemki...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz